Starodawne Obrzędy Weselne - Festyn

tl_files/tiny_templates/zdjecia do artykulu/Zdjecia_07_2014/festyn_obrzedy_weselne/DSC02738.JPGStarodawne Obrzędy Weselne – to motyw przewodni festynu który odbył się 29 czerwca 2014 roku w Starej Błotnicy. Organizatorem i gospodarzem wydarzenia było Stowarzyszenie Kobiet dla Starej Błotnicy na czele z Panią Prezes Martą Pietrzak pod patronatem Wójta Gminy Marcina Kozdracha. Celem imprezy była chęć zrobienia czegoś ciekawego i innego niż zwykły festyn rodzinny. Czegoś, co jeszcze bardziej wpłynie na integrację oraz przyczyni się do kultywowania tradycji wśród przybyłych gości. Atrakcje tego dnia były zaadresowane do wszystkich. którzy mają poczucie humoru i uwielbiają bawić się na świeżym powietrzu. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenie celebrowaną przez ojca Andrzeja Kustera, po której orszak weselny wraz z kapela udał się w miejsce zaaranżowane do odegrania całego spektaklu tj. parking przed Urzędem Gminy. Całą uroczystość prowadzili starostwie weselni: Agnieszka Kucharczyk i Sylwester Leśnowolski, którzy komentarzami wprowadzali poszczególne części inscenizacji.

Więcej...

"Gminnie i Rodzinnie" w Starym Goździe

tl_files/tiny_templates/zdjecia do artykulu/Zdjecia_06_2014/Gminnie_rodzinnie/gminieirodzinnie2014.jpgGminnie i Rodzinnie
Pod takim hasłem przebiegał Gminny Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, którego organizatorem i gospodarzem był Zespół Szkół Gminnych w Starym Goździe, pod patronatem Gminy Stara Błotnica. Festyn rozpoczęła uroczysta Msza Święta celebrowana przez kanonika Janusza Kurka i ojca Andrzeja Kustera. Na terenie szkoły wszystkich miłych gości, dorosłych i dzieci, powitała pani dyrektor Anna Ziomek oraz wójt Gminy Stara Błotnica Marcin Kozdrach, który obdarował społeczność szkolną pamiątkowym laptopem.

 

Więcej...

GMINNY FESTYN RODZINY Z OKAZJI DNIA DZIECKA

tl_files/tiny_templates/zDJECIA_05_2014/Dzien_dziecka_2014.jpg

1 czerwca 2014 r. w Starym Goździe

Program imprezy:
12:00 Msza św. w kościele pw. Św. Józefa Robotnika w Starym Goździe
13:15 Powitanie
13:30 Występy Punktów Przedszkolnych
13:50 Występy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów
14:30 Występ KGW z Kaszowa i Starej Błotnicy
15:00 Zabawne konkursy i turnieje

Więcej...

Festyn rodzinny z okazji dnia dziecka (2013-06-28)

tl_files/tiny_templates/zdjecia do artykulu/festyn rodzinny z okazji dnia dziecka 2013/DSC00584.JPGW Publicznej Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Kaszowie w dniu 02. 06. 2013r. odbył się Rodzinny Festyn z okazji Dnia Dziecka.
Impreza rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym Św. Jana Chrzciciela w Kaszowie o godz. 12.00 celebrowana była przez ks. Proboszcza Ireneusza Chmurę, ks. Kanonika Janusza Kurka oraz ojca Łukasza z zakonu Paulinów. Przybyłych gości powitali wójt gminy p. Marcin Kozdrach, dyrektor Szkoły p. Grażyna Jesionek, prezes Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych „Inspiracja” p. Elżbieta Pietruszewska.
Impreza była współfinansowana przez Europejski Fundusz Społeczny (Kapitał Ludzki), Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych Inspiracja, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Starej Błotnicy.

Więcej...

Gmina Stara Błotnica wyróżniona statuetką Lider Regionu w kategorii Samorząd – Inwestycje

tl_files/tiny_templates/pliki/statuetka_Blotnica1.jpgGmina Stara Błotnica wyróżniona statuetką Lider Regionu w kategorii Samorząd – Inwestycje

Podczas uroczystej gali w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, Gmina Stara Błotnica otrzymała nagrodę Lider Regionu 2013 w kategorii Samorząd – Inwestycje. Kapituła nagrody doceniła wysiłki władz włożone w budowę między innymi dróg, boisk czy oczyszczalni ścieków.

Więcej...

Na Jasną Górę rowerem (2013-07-29)

tl_files/tiny_templates/zdjecia do artykulu/rowerem_na_jasna_gore_2013/___aaaaglowne_DSC0686.JPGJuż po raz trzeci grupa pielgrzymów ze Starej Błotnicy udała się rowerami na Jasną Górę. Głównym organizatorem pielgrzymki był wójt gminy Stara Błotnica Marcin Kozdrach a opiekę duchową nad pielgrzymami sprawowali ks. Ireneusz Chmura – proboszcz parafii w Kaszowie i o. Paweł Tkaczyk-paulin tutejszego sanktuarium. W ubiegłym roku do Częstochowy wybrało się 14 rowerzystów. Tym razem frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów – z dumą możemy powiedzieć że grupa liczyła 50 osób.

Więcej...

Spotkanie w rocznicę śmierci Jana Pająka (2013-03-17)

SPOTKANIE  W ROCZNICĘ  ŚMIERCI JANA PAJĄKA – ZAŁOŻYCIELA  SOLIDARNOŚCI ROLNIKÓW INDYWIDUALNYCH ZIEMI RADOMSKIEJ

tl_files/tiny_templates/zdjecia do artykulu/Spotkanie w rocznice smierci Jana Pajaka/DSC_0010.JPG17 marca 2013 roku w kościele w Kaszowie odbyła się Msza św. Zaś na cmentarzu złożono wieńce na grobie p. Jana Pająka- zasłużonego dla naszej gminy jak też całego regionu radomskiego. Następnie w Bibliotece w Starej Błotnicy odbyło się spotkanie osób, które 32 lata temu uczestniczyły w powstawaniu NSZZ Solidarność RI ZR.

Więcej...

Ruszyła orkiestra dęta w Starej Błotnicy (2013-02-21)

tl_files/tiny_templates/zdjecia do artykulu/orkiestra/orkiestra zdjecie male.JPGZ inicjatywy wójta gminy, P. Marcina Kozdrach powstała „Gminna Orkiestra Dęta”. W 32 osobowy skład orkiestry wchodzą przede wszystkim uczniowie Zespołu Szkół Gminnych w Starej Błotnicy i Zespołu Szkół Gminnych w Starym Goździe. Kapelmistrzem orkiestry został nauczyciel muzyki miejscowej szkoły- p. Marek Bąbolewski. 

Więcej...