Sprawozdanie z warsztatów muzycznych Tupadły 2014


W ramach realizacji projektu „Muzyka łagodzi obyczaje”, którego celem było podniesienie umiejętności, integracja oraz promocja utworzonej w 2013 r. w Starej Błotnicy Gminnej Orkiestry Dętej, w dniach 18 - 25 sierpnia 2014 roku grupa złożona z 38 młodych muzyków - członków Orkiestry Dętej w Starej Błotnicy uczestniczyła w warsztatach muzycznych w nadmorskiej miejscowości Tupadły. Każdego dnia uczniowie brali udział w próbach w sekcjach instrumentalnych oraz w ćwiczeniach całego składu orkiestry pod batutą kapelmistrza- p. Marka Bąbolewskiego. 
Ciężką pracę urozmaicały codzienne wyjścia na plażę w Jastrzębiej Górze. Ładna pogoda sprzyjała świetnej zabawie i kąpielom, lecz ze względu na temperaturę Bałtyku - zwłaszcza tym słonecznym. 

Więcej...

Bal Maleńkolatków (2013-01-13)

BAL MALEŃKOLATKÓW
tl_files/tiny_templates/zdjecia do artykulu/bal_malenklatow_2013/IMG_3359a.JPG

13 stycznia 2013 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Błotnicy, dla najmłodszych mieszkańców gminy, zorganizowała Bal Maleńkolatków. Dzieci tańczyły i bawiły się przy wesołej muzyce . Zostały dla nich przygotowane ciekawe zabawy i konkursy. 

Więcej...

Jubileusz 50-cio lecie pożycia małżeńskiego

tl_files/tiny_templates/zdjecia do artykulu/jubileusz_50_2013/IMG_0193a.JPG50-CIO LECIE POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO

19 stycznia 2013 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Błotnicy odbyła się uroczystość obchodów Pięćdziesięciolecia Pożycia Małżeńskiego. Ten piękny jubileusz obchodziło 4 pary z naszej gminy, byli to Państwo: Krystyna i Jan Bilscy, Jadwiga i Leon Górka, Aniela i Jan Kacprzyk, Janina i Jan Sikorscy. 

Więcej...