tl_files/tiny_templates/zdjecia do artykulu/rowerem_na_jasna_gore_2013/___aaaaglowne_DSC0686.JPGNa Jasną Górę rowerem

Już po raz trzeci grupa pielgrzymów ze Starej Błotnicy udała się rowerami na Jasną Górę. Głównym organizatorem pielgrzymki był wójt gminy Stara Błotnica Marcin Kozdrach a opiekę duchową nad pielgrzymami sprawowali ks. Ireneusz Chmura – proboszcz parafii w Kaszowie i o. Paweł Tkaczyk-paulin tutejszego sanktuarium.

W ubiegłym roku do Częstochowy wybrało się 14 rowerzystów. Tym razem frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów – z dumą możemy powiedzieć że grupa liczyła 50 osób.

W środę 17 lipca sprzed Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy, po wcześniejszym uczestnictwie w nabożeństwie wyruszyliśmy na Jasną Górę. W ciągu trzech dni pielgrzymi mieli do pokonania 230 kilometrów.

Najmłodszy uczestnik miał 10 lat, najstarszy 73. Nie zabrakło również śmiałków – 10 osób( ks. Ireneusz Chmura, Jacek Fercho, Piotr Gruszka, Bartłomiej Michalak, Mariusz Barszcz, Łukasz Pęksyk, Tadeusz Kaszuba, Grzegorz Zieliński, Marcin Katus, Marcin Kozdrach), którzy drogę powrotną ponad 200 km pokonali rowerem w ciągu jednego dnia.

W tegorocznej pielgrzymce panował duch modlitwy oraz wspaniała braterska atmosfera.

Wróć