Gminnie i Rodzinnie

            Pod takim hasłem przebiegał Gminny Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, którego organizatorem i gospodarzem był Zespół Szkół Gminnych w Starym Goździe, pod patronatem Gminy Stara Błotnica. Festyn rozpoczęła uroczysta Msza Święta celebrowana przez kanonika Janusza Kurka i ojca Andrzeja Kustera.  Na terenie szkoły wszystkich miłych gości, dorosłych i dzieci, powitała pani dyrektor Anna Ziomek oraz wójt Gminy Stara Błotnica Marcin Kozdrach, który obdarował społeczność szkolną pamiątkowym laptopem.

             Atrakcje tego dnia były zaadresowane do wszystkich, którzy mają poczucie humoru i uwielbiają bawić się na świeżym powietrzu. Całą imprezę poprowadzili Nana i Nany oraz Nanek, cudowne klauny ze szczególnym poczuciem humoru. Festyn był okazją do podziwiania występów maluszków z Punktów Przedszkolnych „Krasnoludek”, talentów uczniów ze wszystkich szkół z terenu gminy Stara Błotnica. Młodzi artyści zaprezentowali tańce ludowe, klasyczne i nowoczesne oraz umiejętności wokalne. Odbyły się konkursy z nagrodami – Wiedzy o Świętym Janie Pawle II, Malowania buziek, Rodzinne rysowanie, zmagania sportowe oraz konkursy karaoke. Zebrani mogli podziwiać występy pań z Koła Gospodyń Wiejskich ze Starej Błotnicy oraz Kaszowa, a także bawić się podczas koncertu zespołu CDN.

            Na najmłodszych czekali wolontariusze, którzy na twarzach dzieci wyczarowywali motyle, kwiaty i inne ornamenty, uczyli dzieci robić zwierzątka z balonów i nie tylko, biżuterię z koralików oraz puszczać gigantyczne bańki mydlane. Ogromną popularnością cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie,  basen z kulami wodnymi, trampolina. Strażacy z OSP w  Starej Błotnicy przygotowali pokaz  umiejętności strażackich, w tym rozcinania samochodu po wypadku drogowym, a także zaprezentowali wyposażenie najnowszego wozu strażackiego. Służyli też pomocą w przygotowywaniu festynu.

            Każdy, kto zjawił się na festynie, mógł posmakować grochówki, bigosu, zjeść kiełbaskę z grilla czy posiedzieć w szkolnej kawiarence, by delektować się filiżanką kawy i przepysznym domowym ciastem. Najmłodsi zajadali się watą cukrową!

            Zwieńczeniem atrakcji dnia był wspaniały koncert Gminnej Orkiestry Dętej ze Starej Błotnicy i pełne dynamiki przemarsze.

            To był fantastyczny Festyn Rodzinny, gdyż spotkało się na nim kilka pokoleń. Oby więcej takich imprez! Dziękujemy wszystkim sponsorom! I do zobaczenia za rok!

           

 

Wróć